TÜRKİYE' NİN GELECEĞİNE SENDE BİR İSTİHDAM SAĞLA

 

"TÜRKİYE' NİN GELECEĞİNE SENDE BİR İSTİHDAM SAĞLA"

 

 

 

 

       

       

TOBB’un organize ettiği Türkiye Ekonomi Şurası, M. Rifat Hisarcıklıoğlu’un ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Mehmet Şimşek ve Nurettin Canikli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın katılımıyla TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleştirilen toplantıda İstihdam seferberliği başlatıldı.

 

        TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye ekonomisinin büyümesini daha da güçlendirecek yeni bir atılım hamlesi başlattıklarını belirterek, "Artık oda ve borsalar, 81 il ve 160 ilçede, İŞKUR faaliyetleri hakkında da işverenleri bilgilendirecek ve tanıtacak. Oda ve borsalarımızda İŞKUR'un iş ve meslek danışmanları görev yapacak" dedi. Hisarcıklıoğlu, iş dünyasına "(Türkiye'nin geleceğine sen de bir istihdam sağla) diyorum. Bunu da imkânın ölçüsünde sağla" mesajını verdi. İmza törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, şunları söyledi: "İşsizlik oranını en kısa zamanda yüzde 10'ların altına indirmemiz lazım. Ülkemizin dinamiklerini çok daha güçlü hale getiremezsek, kendimizi de güvene almış olamayız. Millete inanan hep kazandı. İnanmayan veya milletten korkan kaybediyor, kaybetmeye de devam ediyor. Bu millete daha çok güvenmek ve daha güçlü adımları atmak hem milli ve yerlidir hem de şehitlere borcumuzdur."

Visit fbetting.co.uk Betfair Review

Ekonomik ve Sektörel Analizler

İzmir İli Ticaret ve Sanayi Odaları ile Borsalarına hizmet vermek üzere görevlendirilen Akademik Danışman tarafından derlenen ekonomik analizler web sayfamızda paydaşlarımızın kullanımına sunulmuştur.

Ekonomik Analizler 2014

Ekonomik Analizler 2015

Sektörel Analizler

Süt ve Süt Ürünleri Sektör Analizi

Zeytin ve Zeytinyağı Sektör Analizi

Tarım Alet ve Makineleri İmalatı Sektör Analizi

KOSGEB Girişimcilik

KOSGEB Hakkında Bilmek İstedikleriniz

KOSGEB Girişimcilik Başvurusu için tıklayınız.